Ka filluar futbolli në Zvicër për edicionin 2020/2021 ku fillimisht janë zhvilluar ndeshjet e raundit të parë të Kupës.

Nuk kanë munguar golat shqiptarë as ditën e sotme, ku Andi Zeqiri e Shkëlqim Demhasaj kanë realizuar.

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Shkëlqim Demhasaj e ka nisur për mrekulli aventurën te Grasshopper.

GC ishte mysafir i Lausanne Ouchy dhe kanë triumfuar me rezultat 1-2, ku golin e dytë e shënoi deçanasi.

Për Demhasajn ky ishte goli i parë me fanellën e GC dhe synimi i tij është të shënoj sa më shumë që ta rikthejë klubin më të madh zviceran në elitë.

Gol në rrethin e parë të Kupës së Zvicrës ka shënuar edhe Andi Zeqiri, i cili pritet t’i bashkohet Përfaqësueses së Kosovës.

Talenti kosovar ka realizuar në fitoren e skuadrës së tij Lausanne 1-3 në udhëtim te Nyon.

Zeqiri realizoi në minutën e 76-të për t’i dhënë epërsinë klubit të tij 1-2.

Për Zeqirin ky mund të jetë goli i fundit për klubin zviceran, pasi ai po ndiqet nga shumë skuadra të mëdha evropiane, ndër to edhe Olympique Marseille. /Telegrafi/