Gara fantastike Ferrari 410 Sport Spider nga Scaglietti do të shitet në një ankand të organizuar nga RM Sotheby’s në gusht.

Legjendar Enzo Ferrari shpiku modelin 410 Sport Spider ndërsa kërkonte një mënyrë për të siguruar një titull në shampon e Kampionatit Botëror të Sporteve të vitit 1955. Për të arritur titullin, atij iu desh të bënte një makinë që mund të ishte e mirë në pista, por gjithashtu të përfundonte me sukses një miting pesë-ditor të Carrera Panamericana nëpër Meksikë.

Për nevojat e kampionatit, u projektua një ekip i ri shasi 519/C së bashku me një kornizë tubulare dhe u instalua një motor 5.0 litra V12 që zhvillonte 400 kuaj/fuqi. Vetëm dy kopje të makinës u prodhuan, por Rally Carrera Panamericana u anulua kështu që makinat morën pjesë në Kampionatin Botëror të Sporteve të 1956.

Kopja në foto është e shënuar 0598 CM, dhe fillimisht është drejtuar nga Juan Manuel Fangio dhe Eugenio Castellotti. Pas një debutimi të suksesshëm në garën 1000 km në Buenos Aires në janar 1956, makina u dërgua në një fabrikë Ferrari dhe më vonë u ble nga John Edgar. Pas kësaj, Carroll Shelby e çoi atë për Team Edgar dhe arriti një seri fitoresh.

Më vonë, Ferrari u drejtua nga Richie Ginther dhe të tjerë, dhe vetura u tërhoq nga garat në vitin 1960 dhe u shit. Pronari i ri e ktheu atë në botën e garave në vitin 1963 dhe mori pjesë në garën Daytona Continental 3 Hours. Rregullat kërkonin një çati të fiksuar, kështu që një i tillë ishte bërë për këtë Ferrari, por ai theu aerodinamikën kështu që në fund pronari përdorte akoma 250 GTO.

Ferrari 410 Sport Spider është “pensionuar” sërish dhe është mbajtur në koleksion për dy dekada. Ajo u ble dhe u restaurua në vitin 1980 nga Howard Cohen, dhe që atëherë makina ka ndryshuar disa pronarë. Rezervuari origjinal i karburantit përmban fjalët e Shelby që thoshte “Z. Ferrari më tha se ky është Ferrari më i mirë që ka bërë ndonjëherë”.

Ndryshe, vetura do të ketë një pronar të ri në muajin gusht. /Telegrafi/