Askush nuk është i përsosur, madje edhe të famshmit me famë botërore mund të kenë disa të meta në pamjen e tyre.

Reklama

Disa i kanë kthyer ato në markën e tyre; disa nuk duken të shqetësuar fare për këtë gjë.

Bright Side vendosi të përpilojë një listë për këta të famshëm që t’ju kujtojë edhe një herë se të gjithë janë të bukur në mënyrën e tyre, transmeton Telegrafi.

Njëzetë të famshmit që ngjasojnë 'tmerrësisht' me njëri-tjetrin (Foto) Njëzetë të famshmit që ngjasojnë 'tmerrësisht' me njëri-tjetrin (Foto)

Nga rruga, në fund të artikullit, ne kemi një test të vogël të vëmendjes për të gjithë fansat e “Friends”.

Megan Fox

Edhe një bukuri si Megan ka një të metë të vogël në pamjen e saj: një anomali kongjenitale e quajtur brachydactylia, e bën thuan e saj pak më të shkurtër dhe thonjtë e saj pak më të gjerë se sa duhet të jenë. Vajza nuk është shumë e shqetësuar për këtë defekt, dhe ajo madje foli për këtë në një intervistë në televizion.

Reklama
Reklama

Elizabeth Taylor

Gjatë filmimit të “Lassie Comes Home”, drejtori i kërkoi aktores së re që të heqë makijazhin e saj sepse mendonte se ishte shumë. Megjithatë, ky nuk ishte makijazh, por një mutacion i rrallë gjenetik: qerpikët e Elizabetës u rritën në dy linja, duke i bërë sytë e saj tepër tërheqës. Ngjyra e saj e pazakontë e syve vjollcë i shtohet efektit.

Alan Rickman

Gjithkush që dëgjoi zërin prej kadifeje të aktorit të mahnitshëm, e kujtoi atë përgjithmonë. Rezulton se Rickman kishte një defekt të lindur të nofullës së ulët dhe, si rezultat, i shfaqeshin probleme gjatë të folmes. Kjo ndikoi në mënyrën e tij të të folurit dhe u dha fansave të tij zërin e famshëm – një shembull i përsosur për ta kthyer një të metë në një forcë.

Reklama
Reklama

Kate Bosworth

Aktorja Kate Bosworth ka një veçori veçanërisht të dallueshme: një nga sytë e saj është blu, dhe tjetri kafe. Kjo quhet heterokromi, një anomali kur kornea e syrit ngjyroset ndryshe. Ndër të tjerat me ngjyra të ndryshme të syve janë edhe Mila Kunis dhe Christopher Walken.

Jean-Claude Van Damme

Një kohë më parë aktori goditi kokën e tij në pishinë dhe mori një përplasje të madhe në ballë. Ai qëndroi me rolin e Van Damme për tërë jetën, por nuk e bëri më të vështirë ndjekjen e një karriere në Hollywood.

Vanessa Paradis

Kur Vanessa ishte e re, ajo u këshillua që të shpëtohej nga hendeku i famshëm midis dhëmbëve të saj (rastësisht, kjo është ajo që Madonna e bëri). Por vajza kishte rrugën e saj dhe preferoi të mos ndryshonte asgjë. Edhe pse dentistët nuk do të miratojnë zgjedhjen e saj, kjo veçori sigurisht që i jep asaj një bukuri të veçantë.

Reklama
Reklama

Seal

Si një fëmijë, këngëtari Seal kishte një sëmundje të rrezikshme: lupus erythematosus. Ai ishte me fat që të shërohej, por plagët mbetën në fytyrë për jetën. Megjithatë, ky defekti nuk ndikoi në aftësinë e tij për të zbukuruar modelet më të mira: Seal ishte përdorur si grimer nga Tyra Banks, dhe ishte e martuar më pas me Heidi Klum.

Halle Berry

Aktorja ka gjashtë gishta në këmbën e saj të djathtë. Kjo zakonisht korrigjohet në foshnjëri, por Halle kurrë nuk kishte një operacion. Dëmtimi nuk e shqetëson aspak, dhe ajo gëzon të veshur këpucë të hapura. Interesante, anomalitë e ndryshme të këmbëve janë mjaft të zakonshme. Për shembull, Ashton Kutcher ka dy pjesë të bashkuara pjesërisht.

Reklama

Matthew Perry

Ne kemi dashur dhe shikuar “Friends” për vite radhë, por kurrë nuk kemi vërejtur se aktori Matthew Perry nuk ka falangën e sipërme të gishtit të djathtë. Ai e humbi atë kur ai e kapi dorën në një derë, kur ishte fëmijë. Karakteri i tij, Chandler, gjithashtu kishte probleme me shifra: në histori, Monica hodhi një thikë në këmbën e tij që preu një pjesë të gishtit të tij të vogël. /Telegrafi/

Reklama