Debutim ëndrrash për Calhanoglut te Interi, asiston dhe shënon brenda 14 minutave në Serie A

Hakan Calhanoglu ka përjetuar një debutim ëndrrash me Interin në Serie A, pasi në ndeshjen e parë ndaj Genoas në Serie A ka bërë një asistim dhe një gol brenda 14 minutave lojë.

Mesfushori turk u transferua te Interi si lojtar i lirë këtë verë, pasi nuk rinovoi kontratën me rivalet e përbetuar lokal të Milanit.

Transferimi i Calhanoglu bëri shumë bujë, por Nerazzurrët tashmë po ia shohin vlerat mesfushorit.

27-vjeçari ka bërë një debutim ëndrrash në Serie A me Interin në ndeshjen e sotme (e shtunë) ndaj Genoas.

Calhanoglu ka lënë gjurmë në vetëm 14 minuta lojë, duke asistuar fillimisht dhe pastaj gjetur golin.

Ylli turk në minutën e gjashtë e gjeti për mrekulli Milan Skriniar, i cili shënoi me kokë për 1-0, ndërsa Calhanoglu shënoi supergol nga distanca në minutën e 14-të për 2-0. /Telegrafi/

E kryer: Barcelona merr vendim final për Xavin

Rebelohet një lojtar në zhveshtoren e Real Madridit, Ancelotti nuk mund ta menaxhojë më

Pamjet shqetësuese të MVP-së së NBA: Është gjysma e fytyrës së tij e paralizuar?