LAJMI I FUNDIT:

De Ligt i reagon Kluivertit: Nuk jam penduar për transferimin te Juventusi

De Ligt i reagon Kluivertit: Nuk jam penduar për transferimin te Juventusi

Mbrojtësi Matthijs de Ligt ka thënë se nuk pendohet që është bashkuar me Juventusin pasi Patrick Kluivert sugjeroi se duhet të kishte shkuar te Barcelona.

Reklama

​​Legjenda holandeze e Barcelonës, Kluivert, deklaroi se mbrojtësit “i vjen keq” për transferimin e tij te Bianconerët.

Tani, De Ligt nuk ka vonuar dhe ka ‘goditur’ me komente drejtorin e akademisë së Barcelonës.

Patrick Kluivert: De Ligt i penduar që nuk e zgjodhi Barcelonën
Lexo po ashtu Patrick Kluivert: De Ligt i penduar që nuk e zgjodhi Barcelonën

“Nuk më vjen keq për faktin që jam transferuar në Juventus”, ka thënë fillimisht 21-vjeçari për Voetbal Primeur.

“Ata [mediat] janë duke thënë dhe shkruar shumë gjëra”.

“Nëse një person si Kluivert thotë diçka të tillë, mund të duket e vërtetë, por me të vërtetë është vetëm supozimi i tij”, përfundoi de Ligt.

Juventusi rikthehet në aksion kundër Atalantas të shtunën, ku ata kërkojnë të vazhdojnë sezonin si të pamposhtur në Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Zidane pranon të marrë drejtimin e Marseilles, por vetëm me një kusht

Ligue 1
Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Mesut Ozil krijon 'skuadrën e ëndrrave' të Ligës së Kampionëve këtë sezon, shumë zgjedhje befasuese

Liga e Kampionëve
Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Liverpool ka gjetur një zëvendësues për Mohamed Salah, për të do të paguhen 60 milionë euro

Premier League
Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Arrihet marrëveshja mes Fury dhe Usyk, meç do të zhvillohet në dhjetor ose janar në Arabinë Saudite

Boks
Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

Debat i ashpër mes Ancelottit dhe Vinicius Jr në mes të ndeshjes, në fund dyshja nuk u përshëndet fare

La Liga
Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Atalanta me dedikim special për Berat Gjimshitin

Serie A
Kalo në kategori