LAJMI I FUNDIT:

De Jong: Dua të fitoj gjithçka me Barcelonën, Setien njësoj sikurse Valverde

De Jong: Dua të fitoj gjithçka me Barcelonën, Setien njësoj sikurse Valverde

Barcelona është ende në garë për tre trofetë, por Frenkie de Jong ka veçuar atë të Ligës së Kampionëve, si trofeun që dëshiron më shumë. Holandezi ka folur edhe për dallimin mes trajnerit të ri Quique Setien dhe atij Ernesto Valverde.

Reklama

Mesfushori holandez ka folur gjerë e gjatë për gjërat që e rrethojnë teksa nuk ka ngurruar se dëshiron të gjithë trofetë me Barcelonën.

“Dua të fitoj të gjithë titujt, por nëse duhet të zgjedh një, unë do të zgjidhja Ligën e Kampionëve”, ka thënë fillimisht De Jong gjatë një ngjarje në Barcelona.

“Megjithatë, unë gjithashtu dua të ngre lartë edhe trofetë e La Liga Santander dhe Copa del Rey”.

Liga e Kampionëve zgjedh ‘ekipin e vitit 2019’, dominojnë lojtarët e Liverpoolit
Lexo po ashtu Liga e Kampionëve zgjedh ‘ekipin e vitit 2019’, dominojnë lojtarët e Liverpoolit

Setien e zëvendësoi Ernesto Valverden si trajner i Barcelonës, por holandezi e ka bërë të qartë që të dy trajnerët kanë të njëjtën filozofi të posedimit.

“Setien nuk më kërkon të bëj asgjë në veçanti”, shtoi holandezi.

De Jong mendon se Valverde dhe Setien luajnë lojën e njëjtë

“Ideja që ai ka është e njëjtë me atë të Valverdes sepse është ideja e Barcelonës … ajo e posedimit të topit”.

“E vetmja gjë që ka ndryshuar janë detajet e vogla, por qëllimi i tij është që të kemi topin në këmbë”.

Formacioni i Setien me tre mbrojtës që do të revolucionarizonte Barçën me qëllim që ta dominojë Evropën – Ndryshim roli për Messin
Lexo po ashtu Formacioni i Setien me tre mbrojtës që do të revolucionarizonte Barçën me qëllim që ta dominojë Evropën – Ndryshim roli për Messin

Ish-mesfushori i Ajaxit arriti në Spanjë verën e kaluar dhe megjithëse është përshtatur në rrethin e tij të ri, De Jong beson se ai dhe bashkëlojtarët e tij kanë hapësirë ​​për përmirësim.

De Jong është ambientuar mirë te Barça (Foto: Alex Caparros/Getty Images/Guliver)

“Duket sikur jam përshtatur lehtë dhe jam i lumtur, por e di që mund të bëj shumë më mirë”.

“Unë gjithashtu besoj se ne mund të zhvillohemi shumë si ekip dhe do të përmirësohemi gjatë gjithë sezonit”, përfundoi ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Xhaka thyen heshtjen, flet për largimin nga Arsenali dhe godet në fund Topçinjtë për një gjë

Bundesliga
Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Lojtari i vetëm që mund ta shpëtojë Pochettinon nga shkarkimi prej Chelseat

Premier League
Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Në vitin 2027 nuk do të ketë Ligë të Kampionëve: UEFA ka gati tri gara të reja

Ndërkombëtare
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Kishte shpresuar në ftesë nga Kosova, Edvin Kuç ftohet prej Malit të Zi

Përfaqësueset
Kalo në kategori