Frank de Boer ndihet i pakënaqur me paraqitjen e futbollistëve të tij në humbjen turpëruese 2-0 në shtëpi nga Hapoel Beer Sheva.

Ndeshja hapëse e Interit në Ligën e Evropës ka ardhur me një humbje surprizë në San Siro nga skuadra pak e njohur izraelite, Hapoel Beer Sheva dhe kjo ka krijuar presion mbi trajnerin holandez, Frank De Boer.

“Ne duhet të analizojmë këtë lojë. Para së gjithash unë ndihem shumë keq për tifozët të cilët erdhën në stadium, sepse ne nuk fituam” ka thënë De Boer për Sky Sport Italia, transmeton Telegrafi.

Anonimët nga Izraeli i japin leksion Interit (Video) Anonimët nga Izraeli i japin leksion Interit (Video)

“Ne e humbën topin shumë herë, shumë lehtë dhe ishin shumë të lëngshëm. Eder goditi shtyllën dhe në pjesën e dytë kemi pasur kontroll të plotë, por në një gjuajtje të lirë (Jeison) Murillo ishte jashtë në atë moment dhe na bllokuan për të krijuar hapësirë për golin”.

“Ne kemi filluar duke luajtur mirë në 20 minutat e fundit dhe ishim të bindur që ne mund të bëjmë një gol. Unë nuk e kuptoj se si ne mund të humbasin kokat tona, kur ne jemi vetëm 1-0 duke humbur dhe ka kohë për t’u rikuperuar. Ne duhet të vazhdojmë të punojmë dhe të mos humbim kontrollin”.

Medel: Mposhtim Juven, duam tre vendet e para Medel: Mposhtim Juven, duam tre vendet e para

“Unë jam i zemëruar, sepse jam i bindur që ne mund të kishim shënuar golin e parë dhe kishte mundësitë për të bërë atë. Kjo është mënyra që shkoi, unë jam i bindur që ne mund të përmirësohemi”, përfundoi trajneri holandez.  /Telegrafi/