0Shares

Dardan Berisha ka folur rreth takimit mes Sigal Prishtinës dhe Bashkimit.

Basketbollisti shqiptar që luan për skuadrën italiane JuveCastera ka thënë se basketbolli kosovar po dhuron emocione të mëdha.

“Ka pasur plotë sfida, por finalja e sivjetme fal Bashkimit ka sjell emocione më të mëdha. Por, vitin e ardhshëm do të jenë më të forta edhe Trepça dhe Peja”, tha Berisha.

Ai ka folur rreth të ardhmes dhe ka parashikuar fituesin e ndeshjes së tretë të serisë finale.

“Dyert janë të hapura për klubet kosovare, por nuk i dihet dhe varet prej klubeve pasi që të dyja skuadrat do të mundohen të luajnë në Ligën e Kampionëve. Po besoj që Prishtina ka me fituar edhe pse nuk e ka shumë lehtë. Prishtinasit nuk guxojnë me gabuar, por Bashkimi ka një super skuadër dhe pritet të shohim”, ka thënë Dardan Berisha.

Kujtojmë se te dyja ekipet kanë fituartakimet e para duke barazuar serinë në 1-1. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)