Danimarka 1-0 Zvicra – nota e Xhakës, Mehmedit dhe të tjerëve

Danimarka ka arritur të marr një fitore të vështirë, por shumë të vlefshme në fund me rezultat 1-0 ndaj Zvicrës.

Zvicra e ka lëshuar në fund nga duart një rezultat pozitiv në ndeshjen e tyre në udhëtim te Danimarka në kuadër të eliminatoreve për Euro 2020.

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në minutën e 84-të dhe ishte sulmuesi Yussuf Poulsen, i cili shënoi për 1-0 pas asistimit të Christian Eriksen.

Danimarka mposht në fund Zvicrën
Lexo po ashtu Danimarka mposht në fund Zvicrën

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte portieri vendas, Kasper Schmeichel, i cili pas disa pritjeve të mira u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për mesfushorin mysafirë, Remo Freuler që u notua me 5.9.

Për 90 minuta në këtë takim luajti edhe Granit Xhaka që pati paraqitje të mira duke u vlerësuar me notë 6.6, ndërsa Admir Mehmedi u notua me 6.4.

Danimarka:

Zvicra:

/Telegrafi/

Araujo merr vendim për të ardhmen

Tevez u dërgua me urgjencë në spital në Buenos Aires pas dhimbjeve të mëdha në gjoks, argjentinasi mbetet ende i shtrirë

A u vodh Barcelona në El Clasico? Cafu deklarohet shkurt dhe qartë

Publikohet biseda e gjyqtarit me dhomën e VAR-it për golin ‘fantazmë’ të Lamine Yamal

"Ish-gjyqtari më i pasur në botë", është pronari i dy super bizneseve dhe ka pasuri neto më shumë se Mike Tyson