LAJMI I FUNDIT:

Danilo refuzon Liverpoolin, vazhdon me Porton dhe i vendoset një klauzolë e lartë

Danilo refuzon Liverpoolin, vazhdon me Porton dhe i vendoset një klauzolë e lartë

Liverpool kërkonte me çdo kusht transferimin e mesfushorit portugez Danilo Pereira.

Reklama

Por duket se reprezentuesi portugez nuk ka preferuar të largohet nga skuadra e tij aktuale Porto.

25-vjeçari ka vazhduar kontratën me bardh e kaltërtit deri në qershor të vitit 2022.

Kështu që oferta e Liverpoolit prej 30 milionë funteve është refuzuar nga Porto.

Kampionët e shumëfishtë të Portugalisë i kanë vënë edhe një klauzolë të lartë largimi yllit të tyre.

Ajo skuadër që dëshiron transferimin e Danilos duhet të paguajë klauzolën prej 60 milionë eurove. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Harry Kane zbulon idhullin e tij të fëmijërisë që luante te Barcelona, nuk është ai që do të prisnit

Ndërkombëtare
Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Vaki kosovare, shembet tribuna e stadiumit në Prizren vetëm katër vite pas përurimit

Sport vendor
Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Dominik Szoboszlai zbulon një gjë që Liverpool duhet të ndalojë së bëri

Premier League
Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Festival golash në “Allianz Arena”, Bayerni mposht ekipin e Bochumit

Bundesliga
La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

La gjurmë të mëdha në Serie A, por sot nuk 'njihet' edhe pse është një biznesmen i suksesshëm

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Kalo në kategori