LAJMI I FUNDIT:

Dalin pamjet e Samsung Galaxy A15

Dalin pamjet e Samsung Galaxy A15
Reklama

Kompania Samsung ka përfunduar prezantimin e telefonave kryesorë për këtë vit dhe deri në fund të vitit pritet që Samsung të prezantojë Galaxy S23 FE.

Tani e dimë tashmë se kompania koreano-jugore po përgatitet të prezantojë modele me kosto të ulët nga seria Galaxy A që do të mbërrijnë vitin e ardhshëm.


Një prej tyre është Samsung Galaxy A15, dizajni i të cilit tani është zbuluar.

Samsung Galaxy A15 do të arrijë si pasardhës i telefonit Samsung Galaxy A14 5G. Ka të ngjarë që A15 të vijë vetëm në një version 5G dhe jo në 4G, siç është rasti me telefonin Galaxy A14.

Pamjet zbulojnë se Galaxy A15 ka tre kamera në anën e pasme, ashtu si Galaxy A14 5G dhe Galaxy A14 4G. Kamerat janë të ndara nga njëra-tjetra, pa asnjë ndarje dhe mes tyre ka një blic LED. Dizajni i pasmë në fakt ndjek dizajnin e shumicës së telefonave Galaxy të lançuar këtë vit.

Galaxy A15 ka një ekran Infinity-U me një diagonale prej rreth 6.4 inç, në vend të ekranit Infinity-V të përdorur nga Galaxy A14. Një ndryshim tjetër në krahasim me paraardhësit e tij është se ky telefon ka korniza të sheshta, jo të rrumbullakosura si Galaxy A14.

Kjo mund ta bëjë telefonin më pak të rehatshëm për t’u mbajtur. Gjithashtu, vërejmë se pjesa në anën e djathtë të kornizës ku ndodhen butonat e volumit dhe skaneri i gjurmëve të gishtërinjve është në një formë të prerë, që është gjithashtu një ndryshim nga paraardhësi i tij.

Në kornizën e majtë ka një fole për kartën SIM. Në fund është një portë USB-Type C e rrethuar nga mikrofoni kryesor dhe një fole kufjesh 3,5 mm. Në pjesën e sipërme ka një mikrofon tjetër. /Telegrafi/