Kanë filluar të dalin pamjet e parë se si duket arena ku do të ripërballen Anthony Joshua dhe Andy Ruiz.

Boksieri britanik do ta sfidojë kampionin në fuqi që në qershor të këtij viti i mori tre brezat, WBA, WBO dhe IBF.

Stadiumi Diriyah duket se është i gatshëm për venetin që do të zhvillohet të shtunën e 7 dhjetorit me një kapacitet prej 15 mijë ulësesh.

Në fillim ishte një mosmarrëveshje se ku duhet të zhvillohet rimeçi, pasi Joshua dëshironte që ta zhvillonte në Britaninë e Madhe, ndërsa Ruiz në Meksikë.

Ruiz thotë se do ta pensionojë para kohe Joshuan nga boksi Ruiz thotë se do ta pensionojë para kohe Joshuan nga boksi

Pamjet e para bëjnë të ditur se gjithçka është gati që të zhvillohet përballja e vitit në boks, e që fituesit do t’i ketë në belin e ti tre titujt e kampionit në peshat e rënda.

Cili prej tyre që fiton, atëherë do të pres fituesin nga përballja, Tyson Fury – Deontay Wilder që zhvillohet në shkurt të vitit 2020. /Telegrafi/