LAJMI I FUNDIT:

Dalic: Mund të drejtoj Brazilin ose Barcën, por e preferoj Kroacinë

Dalic: Mund të drejtoj Brazilin ose Barcën, por e preferoj Kroacinë

Zlatko Dalic thotë se ai mund të drejtojë Brazilin ose Barcelonën, por pozita si teknik i Kroacisë do të jetë gjithmonë puna e tij e preferuar.

Dalic arriti sukses të paprecedentë me Kroacinë duke siguruar vendin e dytë në Kampionatin Botëror.


Dhe, Dalic thotë se kombëtarja e Kroacisë është pozita e tij e preferuar.

“Ekzistojnë ende pendime sepse kemi mundur të fitojmë trofeun. Por, nëse dikush do të më ofronte të nënshkruaj për finalen para Botërorit, atëherë do ta pranoja.

“Mund të jem trajner i Barcelonës ose Brazilit, por kjo do të jetë gjithmonë pozita ime e preferuar, drejtimi i kombëtares së Kroacisë”, u shpreh Dalic.

Trajneri 51 vjeçar pati fat në aventurën e tij me Kroacinë pasi udhëhoqi ekipin në Botëror pasi tejkaloi Greqinë në playoffin e kualifikimeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lajm i hidhur për Arsenalin para formatit të ri në Ligën e Kampionëve

Lajm i hidhur për Arsenalin para formatit të ri në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Rritja graduale e Arbër Hoxhës - nga Istogu te ftesa për Euro 2024

Rritja graduale e Arbër Hoxhës - nga Istogu te ftesa për Euro 2024

Bardh Maxhuni
Fituesit e ligave mund të përjashtohen nga Championsi për shkak të një rregulli të çuditshëm

Fituesit e ligave mund të përjashtohen nga Championsi për shkak të një rregulli të çuditshëm

Liga e Kampionëve
Formacioni me lojtarët që kanë mbetur jashtë Euro 2024 – përfshirë yjet e Real Madridit, Arsenalit dhe Man City

Formacioni me lojtarët që kanë mbetur jashtë Euro 2024 – përfshirë yjet e Real Madridit, Arsenalit dhe Man City

Përfaqësueset
Haaland prezantohet zyrtarisht nga klubi i njohur, detyrohet t’i kontaktojë për ta fshirë njoftimin

Haaland prezantohet zyrtarisht nga klubi i njohur, detyrohet t’i kontaktojë për ta fshirë njoftimin

Ndërkombëtare
Ancelotti zbulon klubin ku do të pensionohet si trajner

Ancelotti zbulon klubin ku do të pensionohet si trajner

La Liga
Kalo në kategori