LAJMI I FUNDIT:

Cutrone drejt rikthimit në Serie A, e duan tri skuadra

Cutrone drejt rikthimit në Serie A, e duan tri skuadra
Patrick Cutrone. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Patrick Cutrone do të rikthehet në Serie A më shpejt se që kishte menduar.

Reklama

Sulmuesi italian iu bashkua ekipit anglez Wolverhampton Wanderers në verë për 18 milionë euro nga Milani.

Por aventura e tij në Angli nuk ka shkuar siç është më së miri pasi lojtari ka hasur në vështirësi të ambientohet me futbollin anglez.

Patrick Cutrone. (Photo by Paul Harding/Getty Images)

21-vjeçari ka luajtur 23 ndeshje në të gjitha garat, por pa mundur të gjej më shumë se tri herë rrjetën.

Kësisoj lojtari po mendon rikthimin në Serie A si huazim gjashtë mujor.

Calciomercato ka raportuar se tri skuadra elitare janë interesuar për shërbimet e ish-milanistit.

Fiorentina, Torino dhe Bologna janë skuadrat që duan huazimin e lojtarit deri në verë. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori