Mbrëmë janë zhvilluar tetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në NBA.

Golden State Warriors si duket kanë vendosur të thyejnë çdo rival që iu del përpara.

Stephen Curry ka shënuar shumë pak pikë në fitoren kundër Utah Jazz me rezultat 115:94. Curry arriti të realizojë ‘double-double’ me 12 pikë dhe dhjetë asistime, por ka arritur të jetë në qendër të vëmendjes me një tre pikësh nga gjysma e fushës, transmeton Telegrafi.

Klay Thompson ishte lojtari më efikas i ndeshjes me 23 pikë, Draimond Green kishte 17 pikë, 7 kërcime dhe 5 asistime.

Brook me 18 pikë ishte lojtari më i mirë te Utah, ndërsa Hayward shënoi 16 pikë dhe Gober 9 pikë dhe 15 kërcime.

Pas këtij triumfi, Golden State tani ka bilanc prej 57 fitoresh dhe6 humbje, ndërsa Utah ka 29 fitore dhe 35 humbje.

Rezultatet:
Sacramento Kings – Cleveland Cavaliers 111:120
Golden State – Utah 115:94
Phoenix – New York 97:128
Oklahoma City – LA Clippers 120:108
Milwaukee – Miami 114:108
Dallas – Detroit 96:102
Philadelphia – Houston 104:118
Boston – Memphis Grizzlies 116:96 /Telegrafi/