Curry vetëm dhjetë pikë në fitoren e Golden State! (Video)

Mbrëmë janë zhvilluar tetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në NBA.

Golden State Warriors si duket kanë vendosur të thyejnë çdo rival që iu del përpara.

Stephen Curry ka shënuar shumë pak pikë në fitoren kundër Utah Jazz me rezultat 115:94. Curry arriti të realizojë ‘double-double’ me 12 pikë dhe dhjetë asistime, por ka arritur të jetë në qendër të vëmendjes me një tre pikësh nga gjysma e fushës, transmeton Telegrafi.

Klay Thompson ishte lojtari më efikas i ndeshjes me 23 pikë, Draimond Green kishte 17 pikë, 7 kërcime dhe 5 asistime.

Brook me 18 pikë ishte lojtari më i mirë te Utah, ndërsa Hayward shënoi 16 pikë dhe Gober 9 pikë dhe 15 kërcime.

Pas këtij triumfi, Golden State tani ka bilanc prej 57 fitoresh dhe6 humbje, ndërsa Utah ka 29 fitore dhe 35 humbje.

Boston – Memphis Grizzlies 116:96 /Telegrafi/

Emiliano Martinez shmang përjashtimin gjatë gjuajtjes së penalltive falë një rregulli pak të njohur – ai ngacmoi tifozët e Lille

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit  - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Ai është më i rëndësishëm se sa mendojnë tifozët e futbollit - djali i Ancelotti kyç në dhomën e Real Madridit

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Pep Guardiola shpjegoi se pse ai nxori nga loja në kohën shtesë dy gjuajtësit më të mirë të penalltive

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës