Cristiano Ronaldo ka vazhduar me dhurata luksoze për vetën, derisa ka paguar dhjetë milionë euro për Bugatti Centodieci.

Nga ky lloj i super makinës ekzistojnë edhe nëntë të tjera nëpër botë, duke rritur koleksionin e makinave luksoze në garazhin e tij.

Ronaldo ka kaluar nëpër një formë magjike në këtë edicion, gjersa ka realizuar 31 gola në titullin e nëntë me radhë për torinezët.

The Bugatti Centodieci Ronaldo has bought will make him one of just ten owners of the vehicle

35-vjeçari ndër vite ka blerë, tetë Ferrari, disa Roll Royce, BMW dhe McLaren, derisa tani e ka shtuar edhe një jaht super të kushtueshëm.

Brenda jahtit luksoz të Ronaldos dhe Georgina Rodriguezit, për të cilin çifti po paguajnë qiranë 33 mijë euro në javë Brenda jahtit luksoz të Ronaldos dhe Georgina Rodriguezit, për të cilin çifti po paguajnë qiranë 33 mijë euro në javë

Sipas asaj që raporton Corriere della Sera, Ronaldo e bleu së fundi Bugattin që ka një shpejtësi 379 km/h.

Shpejtësinë në 100 km/h, vetura e re e portugezit e arrin për vetëm 2.4 sekonda, derisa është e para për nga vlera e makinave të tij. /Telegrafi/

The motor was designed to mark 110 years since the foundation of the French manufacturerRonaldo will be the envy of every petrolhead with the Centodieci's top speed being 236mph