Juventusi ka kaluar në epërsi ndaj Napolit në ndeshjen e Serie A që po konsiderohet shumë e rëndësishme për të dy skuadrat.

Cristiano Ronaldo kishte rast shumë të mirë në minuan e dytë të takimit, ku nga afërsia prej dy metrave nuk e devijoi topin me kokë drejt portës.

Por sulmet e zonjës së Vjetër nuk u ndalën drejt portës së Napolit.

Në minutën e 13-të Federico Chiesa kalon dy lojtarë të Napolit, harkon në zonë dhe Ronaldo me një gjuajtje të bukur shënon për 1-0.

Juventusi dhe Napoli po luftojnë për një vend në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/