Conor McGregor ka hedhur poshtë pretendimet se ai nuk është më i motivuar për të luftuar për shkak të bilancit të tij të madh bankar.

Irlandezi është vënë në dyshime ditët e fundit nga ish-kampionët e UFC-së, Eddie Alvarez dhe Georges St-Pierre.

McGregor u nokautua nga Dustin Poirier në revanshin e tyre të janarit për të lënë karrierën e tij në një udhëkryq.

Mesazh për pensionim - Conor McGregor i përgjigjet Khabib Nurmagomedovit në stilin siç di vetëm ai Mesazh për pensionim - Conor McGregor i përgjigjet Khabib Nurmagomedovit në stilin siç di vetëm ai

Por, derisa ai vazhdon të përgatitet për një përballje trilogjike, McGregor këmbëngul se ai mbetet i përkushtuar ndaj këtij sporti.

Në përgjigje të Alvarezit duke thënë: “Kur ke 150 milionë dollarë në bankë është e kundërta e luftës”. McGregor tallet: “Më kujtohet 150 milionëshi im i parë”.

Alvarez, i cili ishte nokautuar nga irlandezi në vitin 2016, gjithashtu tha për Fanatics View: “Luftimi është të merresh me fatkeqësi çdo ditë, duke u thënë jo. Duhet të zgjohesh (herët)”.

Conor McGregor after this defeat by Dustin Poirier

“Dhe ideja e të pasurit 100 milionë dollarë në bankë, ku të gjithë ju thonë po, ju duhet të bëni vetë orarin tuaj dhe të zgjoheni kur të doni, është e kundërta e të qenit luftëtar, në të vërtetë ju zbut”.

“Më duket sikur Conor po kthehet, ai duhet ta forcojë veten si burrë. Për ta bërë këtë, ai duhet të heqë qafe të gjitha ato gjëra, mbase të zhduket. Dil nga ajo botë dhe bëhu i ngurtësuar përsëri me kalimin e kohës”.

McGregor gjithashtu iu ofruan këshilla nga legjenda e MMA, St-Pierre i cili beson se The Notorious ka nevojë të largohet nga zona e tij e komoditetit.

Vjen paralajmërimi i madh i Khabib Nurmagomedov - mesazh edhe për presidentin e UFC-së: Dana White ma dërgo lokacionin Vjen paralajmërimi i madh i Khabib Nurmagomedov - mesazh edhe për presidentin e UFC-së: Dana White ma dërgo lokacionin

“Kur bëra milionin tim të parë, natyrisht jeta ime ka ndryshuar” tha ai për ESPN. “Unë kisha më shumë siguri dhe nuk ndieja që po luftoja për të njëjtën arsye që isha në fillim për sa i përket sigurisë”.

“Kur isha i varfër në fillim, isha në humnerë. E dija nëse do të kisha humbur do të kisha vdekur dhe jeta ime do të ishte një rrëmujë. Kur të merrni para, këto gjëra ndryshojnë. Sidoqoftë, për të vazhduar performancën, ju duhet për të dalë nga zona juaj e rehatisë”.

“Ju nuk mund të qëndroni në zonën tuaj të rehatisë gjatë një kampi stërvitës sepse jeni duke u përpjekur të rikrijoni të njëjtin element me të cilin do të përballeni për një luftë”.

Dustin Porier sfidon Conor McGregorin për trilogjinë Dustin Porier sfidon Conor McGregorin për trilogjinë

“Kur do të luftoni, nuk do të jeni në zonën tuaj të rehatisë, prandaj është e domosdoshme që Conor, nëse doni të ktheheni në rrugën e suksesit, ai duhet të dalë nga zona e tij e komoditetit”.

“Ai nuk ka nevojë të jetë shefi i kampit të tij të trajnimit. Ai ka nevojë që trajnerët e tij t’i thonë tani do ta ndëshkosh këtë djalë, do të shkosh atje, bëje këtë. Edhe nëse nuk i pëlqen, ai ka nevojë ta kalojë atë”, ka shtuar më tej legjenda e UFC-së. /Telegrafi/