Roma ka triumfuar me rezultat të pastër 0-2 në udhëtim te Cluj.

Giallorosët i janë falur mesfushorit francez Jordan Veretout i cili asistoi tek goli i parë i shënuar nga sulmuesi vendas Debeljuh në portën e tij dhe shënoi të dytin nga penalltia.

Pikërisht mesfushori francez u shpall lojtar i ndeshjes duke marrë notën më të lartë nga futbollistët që luajtën.

Paraqitje të mirë patën edhe Juan Jesus, Bryan Cristante dhe portieri Pau Lopez.

Teksa nota më e ulët shkoi për sulmuesin vendas, kroatin Gabriel Debeljuh. /Telegrafi/