LAJMI I FUNDIT:

Clippers vazhdojnë me fitore, Nets befasohen nga Toronto

Clippers vazhdojnë me fitore, Nets befasohen nga Toronto

Los Angeles Clippers kanë vazhduar me rezultate të mira në NBA.

Reklama

Skuadra nga Kalifornia ka marrë edhe fitoren e tretë radhazi dhe e 10-ta në 11 takimet e fundit.

Clippers bën rikthim prej 17 pikëve dhe e mposhtën Memphis Grizzlies me 12 pikë diferencë 117:105.

Në mungesë të dy super yjeve si Paul George e Kawhi Leonard, më i dalluari te Clippers ishte Kennard me 28 pikë e shtatë kërcime.

Derisa me lojë të mirë u dalluan edhe Marcus Morris me 25 pikë si dhe Mann e Zubac që shtuan 19 respektivisht 18 pikë.

Befasi e këndshme ka ndodhur në palestrën Amalie Arena, ku janë përballur Toronto Raptors dhe Brooklyn Nets.

Skuadra kanadeze ka shkaktuar befasi duke i mposhtur Nets me 11 pikë diferencë, 114:103.

Pascal Siakam ishte fantastik në këtë takim me 27 pikë, nëntë kërcime e gjashtë asistime.

Ndërkohë me lojë të mirë u dalluan edhe OG Anunoby që shtoi 25 pikë si dhe Fred VanVleet që e mbylli ndeshjen me 17 pikë të tjera. /Telegrafi/

Rezultatet:

Cleveland Cavaliers – Chicago Bulls 121:105

Indiana Pacers – Oklahoma City Thunder 122:116

Philadelphia 76ers – Phoenix Suns 113:116

Toronto Raptors – Brooklyn Nets 117:105

Washington Wizards – Golden State Warriors 118:114

Houston Rockets – Utah Jazz 89:112

New York Knicks – Atlanta Hawks 137:127

Dallas Mavericks – Detroit Pistons 127:117

San Antonio Spurs – Miami Heat 87:107

Portland Trail Blazers – Denver Nuggets 105:106

LA Clippers – Memphis Grizzlies 117:105

Sacramento Kings – Minnesota Timberwolves 128:125