Gjatë mëngjesit të sotëm (e premte) janë zhvilluar tri ndeshje interesante në NBA.

Reklama

Ndeshja më interesante padyshim se ishte ajo në mes të Los Angeles Clippers dhe Miami Heat, e cila përfundoi me fitoren e vendasve me rezultat 112-109.

Basketbollistët më të dalluar të ndeshjes ishin Paul George me 27 pikë dhe 5 asistime te Clippers dhe Bam Adebayo me 30 pikë e 11 kërcime te Heat.

Fitore në mëngjesin e së premtes shënoi edhe Indiana Peacers që e mposhti Utah Jazz me rezultat 111-100.

Te Peacers më i dalluari ishte Malcolm Brogdon me 30 pikë e nëntë kërcime, teksa te Jazz ishte Donovan Mitchell me 26 pikë e 5 kërcime.

Reklama

Ngushtë dhe interesant ishte edhe në takimin tjetër në mes të Philadelphia 76ers dhe Toronto Raportos, që përfundoi me fitoren e këtyre të fundeve me rezultat 109-115.

Reklama

Fred VanVleet ishte më i dalluari te Raportos me 32 pikë e 7 asistime, ndërsa te 76ers ishte Tyrese Maxey me 33 pikë e 5 asistime. /Telegrafi/