Mbrëmë janë zhvilluar shtatë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë.

Los Angeles Lakers duket se do të mbeten jashtë garave të “play-off” të këtij viti në NBA.

Lakersat kanë pësuar edhe një humbje nga rivali lokal i Los Angeles Clippers me rezultat 113:105.

Çereku i dytë dhe i tretë ishte fatal për vendasit, të cilët nuk arritën të përmbysin epërsinë e mysafirëve.

Basketbollisti më efikas në radhët e Lakersave ishte LeBron James me 27 pikë gjersa tre më pak i shtoi edhe Rajon Rondo, i cili regjistroi “triple-double” në saje edhe të dhjetë kërcimeve dhe 12 asistimeve.

Në radhët e Clippersave më i miri në parket ishte Danilo Gallinari me 23 pikë ndërsa dy më pak i pati edhe Lou Williams.

Pas kësaj, Clippersat zënë vendin e shtatë të renditjes tabelore të Konferencës Perëndimore gjersa Lakers gjenden në pozitën e dhjetë. /Telegrafi/

Rezultatet tjera:

Brooklyn 127:88 Dallas

Miami 114:113 Atlanta

San Antonio 104:103 Denver

Phoenix 114:105 Milwaukee

Utah 112:115 New Orleans

Sacramento 115:108 New York