0Shares

Mbrëmë janë zhvilluar vetëm dy ndeshje të “Play-Off” të ligës më të fortë të basketbollit në botë.

Kampioni aktual ka shënuar edhe fitoren e dytë rresht dhe ka krijuar një epërsi të lehtë.

Cleveland Cavaliers triumfoi kundër Indiana Pacers me rezultat 111:117, transmeton Telegrafi.

Kyrie Irving ishte më efikasi te Cavaliers me 37 pikë, ndërsa Kevin Love regjistroi ‘double-double’ në saje të 27 pikëve dhe 11 kërcimeve. Edhe LeBron James regjistroi ‘double-double’ me 25 pikë dhe 10 kërcime.

Te Pacers, Paul George ishte më i dalluari me 32 pikë. Tani Cleveland avancon 2:0 ndaj rivalit të Konferencës së Lindjes.

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies

Në takimin tjetër të Konferencës së Perëndimit, San Antonio Spurs mposhti Mempis Grizzlies me rezultat 96:82.

Pas kësaj fitoreje, ekipi i trajnerit Greg Popovich është në epërsi me 2:0 nga dy ndeshjet e para. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)