Manchester City po planifikon ndryshime në mesfushë për në sezonin e ri të kampionatit anglez.

E përditshmja britanike “The Sun” shkruan sot se Pep Guardiola është i interesuar që të gjejë sa më shpejt një lojtar të ri me tipare shkatërruese që do të luajë në mesfushë.

Tashmë skautët e klubit anglez janë duke ndjekur për së afërmi shumë talente duke pasur në dispozicion 140 milionë euro.

Aaron Wan-Bissaka (Photo by Marc Atkins/Getty images)

Në fakt, trajneri spanjoll ka në mendje dy lojtar por më afër është yllit të West Ham Unitedit, Declan Rice, i cili kryeson listën e dëshirave të strategut.

Mesfushori i Anglisë do të kushtojë rreth 78 milionë euro në afatin kalimtar të ardhshëm dhe shihet si zëvendësimi ideal i Fernandinhos.

Të gjitha lajmet rreth Cityt Të gjitha lajmet rreth Cityt

Citizens gjithashtu janë duke e vëzhguar për së afërmi edhe Aaron Wan-Bissaka të Crystal Palacet dhe Ben Chilwellin e Leicester Cityt.

Ndryshe, City aktualisht ndan pozitën e parë të renditjes tabelore me Liverpoolin, ku ky i fundit ka një ndeshje më pak të zhvilluar në Ligën Premier. /Telegrafi/