City i fortë për Arsenalin (Video)

MANCHESTER, ENGLAND - NOVEMBER 05: Sergio Aguero of Manchester City celebrates scoring his sides second goal with his Manchester City team mates during the Premier League match between Manchester City and Arsenal at Etihad Stadium on November 5, 2017 in Manchester, England. (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Manchester City ka fituar me rezultat 3-1 ndaj Arsenalit në Ligën Premier.

Vendasit ishin më të mirë dhe kjo ishte një fitore e merituar.

Goli i parë në takim ishte nga Kevin De Bruyne në minutën e 19-të dhe ishte mjaft një gol i bukur nga belgu.

Momenti kur Kevin De Bruyne gjuajti për golin e parë në takim. Foto: Getty Images

Në minutat shtesë të pjesës së parë Ederson shpëtoi Cityn nga një gol pas rastit nga Aaron Ramsey dhe me rezultatin 1-0 përfundoi.

Alexandre Lacazette i dëshpëruar me rezultatin dhe paraqitjen e Arsenalit. Foto: Getty Images

Sergio Aguero shënoi nga pika e bardhë në minutën e 50-të,  ndërsa në minutën e 65-të shënoi Alexandre Lacazette pas asistimit nga Aaron Ramsey.

Golin e fundit në takim e shënoi Gabriel Jesus  pas asistimit David Silvas.

Momenti kur Gabriel Jesus shënoi golin e qetësisë për Cityn. Foto: Getty Images

Pas kësaj fitore Man City vazhdon në vendin e parë me 31 pikë, kurse Arsenali në të gjashtin me 19 pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës së Pep Guardiolas është ndaj Leicester Cityt, kurse Topçinjtë në xhiron tjetër luajnë ndaj Tottenhamit. /Telegrafi/

Alphonso Davies përgatitet të qëndrojë në Bayern Munich, kanadezi i zhgënjyer me Real Madridin

Ai ishte yll i futbollit - tani në moshën 31-vjeçare mund të kthehet aty ku e nisi karrierën

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja

“Isha vërtet shumë i sëmurë, rrezikova të vdisja" - Ramadani flet për momentin e vështirë te Lecces

Deschamps publikon listën për EURO 2024, befason me ftesën ndaj lojtarit që luan në Arabinë Saudite

Fury refuzon ta shikojë Usykun në sy - deklaratat e tyre para meçit të së shtunës

Mbappe, Vinicius Jr, Bellingham: Renditja e fundit e favoritëve për Topin e Artë