Manchester City ka fituar me lehtësi me rezultat 3-0 ndaj Wolverhampton në ndeshjen e vlefshme për javën e 22-të të Ligës Premier.

Skuadra e drejtuar nga Pep Guardiola ka marr edhe fitoren e tretë me radhë në kampionat, pasi ka mposhtur Wolves dhe i është ofruar Liverpoolit lider në vetëm katër pikë.

City vazhdon serinë e fitoreve (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të Qytetarëve, të cilët përveç rasteve të shumta arritën të shënojnë edhe dy gola.

Goli i parë i ndeshjes erdhi pas vetëm dhjetë minutave lojë dhe ishte Gabriel Jesus, i cili shënoi nga afërsia për 1-0 pas asistimit të Leroy Sane.

Festa e Jesus pas golit të parë (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Pas këtij goli, lojtari i Wolves, Willy Boly mori kartonë të kuq në minutën e 19-të të ndeshjes dhe gjithçka u bë më e lehtë në vazhdim për Cityn.

Luhej minuta e 39-të kur City gjeti edhe golin e dytë përsëri me brazilianin Jesus, i cili shënoi nga pika e bardhë për 2-0.

Jesus u tregua i saktë nga penalltia (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Në pjesën e dytë, City vazhdoi të dominojë përsëri dhe të rrezikojë vazhdimisht, teksa gjeti edhe një gol për të vulosur rezultatin përfundimtar.

Ishte minuta e 78-të kur Conor Coady devijoi gabimisht topin në portën e tij duke shënuar për 3-0 dhe duke vulosur fitoren e Cityt.

Goli i tretë erdhi pas harkimit të Kevin De Bruyne (Foto: Clive Mason/Getty Images/Guliver)

Pas kësaj fitore, City ka 53 pikë në vendin e dytë, ndërsa Wolves renditet në vendin e 11-të me 29 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Qytetarët luajnë në udhëtim te Huddersfield, ndërsa Ujqërit e presin në shtëpi Leicesterin. /Telegrafi/