LAJMI I FUNDIT:

Cineplexx dërgon dy çifte në Stamboll për Valentine’s Day!

Cineplexx dërgon dy çifte në Stamboll për Valentine’s Day!

Për ditën më romantike të vitit, Cineplexx në bashkëpunim me Fibula Travel Agency organizojnë lojë shpërblyese, ku do t’i dërgojnë dy çifte fatlum për pushim në Stamboll, dorën n’xhep pa e shti!

Të gjithë çiftet që blejnë bileta për eventin “Valentine’s Day”, do të futen në garë për të fituar një pushim në Stamboll në hotelin Ring Stone Hotels Bosphorus me pamje nga deti mundësuar nga Fibula Travel Agency. Loja do të vlejë në të dy kinematë e Cineplexx, Prishtinë dhe Prizren, ku në secilën kinema do të zgjedhet nga një çift fatlum.


Disa nga filmat më të fundit dhe më të shikuar që mund t’i shikoni gjatë kësaj dite janë:

Titanic Re-Release

Romancë/ Dramë

Titanic rikthehet në kinema për të festuar 25 vjetorin e tij. Filmi, i cili tregon udhëtimin fatkeq të anijes së ëndrrave, u shfaq premierë në vitin 1997. Titanik kaloi 15 javë në krye tek arkat filmike dhe fitoi 11 Oscar. Ngjarja e filmit flet për një aristokrate shtatëmbëdhjetë vjeçar bie në dashuri me një artist të sjellshëm, por të varfër në bordin e anijes luksoze, fatkeq R.M.S. Titaniku. Aktorët kryesor në këtë film janë Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Adnan Kafazi

Komedi/Krim

Në barin e tyre në Meksikë, banda Vuça, Bulli, Zagi dhe Lina po kalojnë kohën me të mirë të jetës pasi kanë shitur një diamant 7 milionë dollarësh. Brenda dy viteve të mungesës së tyre, në vendlindje, shfaqet një bos i ri i krimit Adnan Kafazi, i cili ka marrë udhëheqjen e nëntokës. Banda vendos të rikthehet në Kosovë mirëpo ata e kuptojnë se Adnani është shumë më i fortë se ata dhe mënyra e vjetër e luftimit të gangsterëve nuk do të funksionojë, dhe në këte mënyre rrezikojnë jetën e tyre. Filmi është i mbushur me aktorë të njohur Kosovar si Armond Morina, Armend Baloku, Ylber Bardhi, Besart Sllamniku, Edona Reshitaj, Dukagjin Podrimaj, Muhamed Arifi, e shumë të tjerë duke përfshirë këngëtaren Dafina Zeqiri.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Magic Mike’s Last Dance

Komedi/Dramë

Luajtur nga aktori Channing Tatumi, Mike Lane cili del në skenë edhe një herë kur një marrëveshje biznesi që dështoi e lë atë pa para dhe duke u bërë banakier në Florida. Duke shpresuar për një turmë të fundit, Mike shkon në Londër me një socialiste të pasur, e cila e josh atë me një ofertë që ai nuk mund ta refuzojë — dhe një axhendë krejt të sajën. Me çdo gjë duke shkuar siç duhet, ai së shpejti e gjen veten duke u përpjekur të krijojë një listë të re të nxehtë të kërcimtarëve të talentuar.

Orarin e filmit mund ta gjeni KËTU

Për më tepër informata rreth orareve vizitoni webfaqen e Cineplexx, ndërsa biletat mund t’i bleni përmes aplikacionit Cineplexx KS apo direkt në kinema prej orës 15:00.

Në trend Magazina

Më shumë
Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Investimet e mëdha të Modric - ka një shtëpi luksoze në Zarë, një apartament në Zagreb e një vilë në Madrid

Magazina

"Është vetëm një", modelja shqiptare publikon në rrjete sociale Lepa Brenan

Magazina
Mbesa e Trump mori gjithë vëmendjen në fjalimin e parë publik: Për mua, ai është një gjysh normal

Mbesa e Trump mori gjithë vëmendjen në fjalimin e parë publik: Për mua, ai është një gjysh normal

Magazina
Bashkë prej shumë muajsh - Erolld Belegu dhe Diola Dosti e shprehin dashurinë edhe përmes fotografive

Bashkë prej shumë muajsh - Erolld Belegu dhe Diola Dosti e shprehin dashurinë edhe përmes fotografive

Magazina
Ndau rrugët me menaxherin e tij, flet Bardhi: Ka qenë në mënyrë paqësore, e kemi ndarë kafshatën e bukës bashkë për katër vjet

Ndau rrugët me menaxherin e tij, flet Bardhi: Ka qenë në mënyrë paqësore, e kemi ndarë kafshatën e bukës bashkë për katër vjet

Magazina
Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Xhensila Myrtezaj dhe Ghetto Geasy zbulojnë datën e lansimit të projektit të ri

Magazina
Kalo në kategori