LAJMI I FUNDIT:

Cilët janë favoritët për të triumfuar në Euro 2024 dhe në cilën pozitë gjendet Shqipëria

Cilët janë favoritët për të triumfuar në Euro 2024 dhe në cilën pozitë gjendet Shqipëria

Tashmë dihen emrat e 21 nga 24 përzgjedhjeve që do të luajnë në Euro 2024, dhe kompanitë e basteve kanë publikuar tashmë shanset për fituesin e mundshëm të kësaj gare prestigjioze.

Të gjithë gjigantët e futbollit evropian do të marrin pjesë në kampionatin që do të zhvillohet verën e ardhshme në Gjermani.

Kompanitë e basteve i shohin nënkampionët aktualë të botës, Francën dhe nën-kampionët aktualë të Evropës, Anglinë, si favoritët kryesorë për titullin, duke u dhënë atyre shanse të barabarta për të fituar titullin më 14 korrik të vitit të ardhshëm.

Në vendin e tretë të lartë janë mikpritësit, Gjermania, të ndjekur nga Spanja dhe Portugali.

Kampioni aktual i Evropës, Itali, është vetëm në vendin e gjashtë me Belgjikën dhe Holandën.

Sa i përket vendeve të rajonit, Kroacia është favorite e nëntë, Sllovenia favoritja e 17-ta, ndërsa Shqipëria është në vendin e fundit.


Shanset për të fituar Euro

Francë – 5

Anglia – 5

Gjermani – 7

Spanja – 8

Portugalia – 10

Itali – 15

Holanda – 15

Belgjika – 15

Kroacia – 25

Danimarka – 25

Austri – 50

Zvicra – 50

Serbia – 75

Turqia – 75

Republika Çeke – 80

Skoci – 150

Sllovenia – 200

Rumania – 200

Sllovakia – 225

Shqipëria – 400


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Fitoi Ligën e Kampionëve, por tani duket i panjohur

Ndërkombëtare
Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Arsenali ka përpiluar listën e ngushtë me katër lojtarë për të zëvendësuar Gabriel Jesusin

Premier League
Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

Nuk ka bindur me paraqitjet e tij, Ancelotti i thotë 20-vjeçarit të largohet nga Real Madridi

La Liga
Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Rregulli i pashkruar në familjen e Ronaldos për Messin - e zbulon motra e tij

Ndërkombëtare
Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

Barcelona do të shtojë tre mbrojtës në verë për të kompensuar humbjen e dy yjeve

La Liga
Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Interi i frikshëm shumë afër titullit të Serie A, mediat italiane i bëjnë jehonë Nerazzurrëve

Serie A
Kalo në kategori