LAJMI I FUNDIT:

Çiftet më të suksesshme të ekranit (Foto)

Çiftet më të suksesshme të ekranit (Foto)

Nga Tom Hanks dhe Meg Ryan e deri te Jennifer Lawrence e Bradley Cooper, disa nga çiftet më të mira të ekranit të madh kanë zakonin e rikthimit së bashku për filma të rinj.

Reklama

Më poshtë, Top Channel ka përzgjedhur tetë çiftet më të suksesshëm të kinemasë:

Tom Hanks dhe Meg Ryan

hanks
Në vitin 1990, dashamirësit e filmave panë për herë të parë çiftin Tom Hanks dhe Meg Ryan në filmin “Joe Versus the Volcano”. Çifti i famshëm kinematografik interpretuan bashkë edhe në “Sleepless in Seattle” (1993) dhe “You’ve Got Mail” (1998). Hanks dhe Ryan janë miq shumë të mirë dhe janë bashkuar në vitin 2015 edhe për filmin “Ithaca”.

Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet

leo
Të gjithë e mbajnë mend Rozën dhe Xhekun te Titaniku. Leonardo DiCaprio dhe Kate Winslet u panë sërish bashkë 10 vjet pas filmit të famshëm, kur interpretuan edhe në “Revolutionary Road”.

Matthew McConaughey dhe Kate Hudson

kate
Kate Hudson dhe Matthew McConaughey kanë interpretuar bashkë në filmat “How to Lose a Guy in 10 Days” (2003) dhe në “Fool’s Gold” (2008).

Richard Gere dhe Julia Roberts

julia
Ndoshta çifti më i famshëm i kinemasë. Richard Gere dhe Julia Roberts ishin Edward dhe Vivian in filmin “Pretty Woman” të vitit 1990. Pothuajse një dekadë më vonë, u panë sërish bashkë në filmin “Runaway Bride” (1999).

Renee Zellweger dhe Colin Firth

rene
Renee Zellweger dhe Colin Firth njihen edhe si Bridget e Mark të filmit “Bridget Jones’s Diary”. Ky film ishte shumë i suksesshëm dhe për këtë arsye pati edhe dy të tjerë pas tij: “Bridget Jones: The Edge of Reason” (2004) dhe “Bridget Jones’s Baby” (2016).

Jennifer Lawrence dhe Bradley Cooper

law
Jennifer Lawrence dhe Bradley Cooper kanë interpretuar së bashku në 4 filma gjatë këtyre 4 viteve të fundit: “Silver Linings Playbook” (2012), “American Hustle” (2013), “Serena” (2014) dhe “Joy” (2015).

Ryan Gosling dhe Emma Stone

goslin
Ryan Gosling dhe Emma Stone bënë audiencën të dashurohej me ta në filmin “Crazy, Stupid, Love” (2011). Interpretuan bashkë edhe në filmin “Gangster Squad” (2013) dhe do të jenë sërish bashkë në filmin e këtij viti “La La Land”.

John Corbett dhe Nia Vardalos

nia
John Corbett dhe Nia Vardalos u bënë të famshëm me filmin “My Big Fat Greek Wedding” (2002) dhe patën bashkëpunim edhe në vitin 2009 me “I Hate Valentine’s Day”. Filmi i tretë së bashku ishte “My Big Fat Greek Wedding 2” i këtij viti.

Në trend Magazina

Më shumë
Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Linda Halimi tregon se si reagon kur flirtojnë me të në prani të bashkëshortit: Vetëm ia bëj me sy dhe ai e di

Magazina
Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Legjenda e futbollit - Ronaldo martohet për herë të tretë, kurorëzon dashurinë me modelen Celina Locks

Magazina
Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Xhuli tregon anën tjetër të saj: Kam mbaruar Mjekësinë e Përgjithshme dhe kam punuar si doktoreshë në Finlandë

Magazina
Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Nicole Scherzinger mbulohet me gjak dhe shpërthen në lot gjatë performancës në West End

Magazina
Kylie Jenner dhe Timothee Chalamet fotografoheh dorë për dore teksa largohen nga festa e ditëlindjes së Rosalias në Paris

Kylie Jenner dhe Timothee Chalamet fotografoheh dorë për dore teksa largohen nga festa e ditëlindjes së Rosalias në Paris

Magazina
Selena Gomez merr vëmendje me një tjetër paraqitje gjatë qëndrimit në Paris

Selena Gomez merr vëmendje me një tjetër paraqitje gjatë qëndrimit në Paris

Magazina
Kalo në kategori