LAJMI I FUNDIT:

Chiellini, Bonucci dhe Cuadrado dëshmuan në gjykatë për llogaritë e tyre bankare

Chiellini, Bonucci dhe Cuadrado dëshmuan në gjykatë për llogaritë e tyre bankare

Siç raportohet nga “Gazzetta dello Sport”, ditën e djeshme Giorgio Chiellin, Leonardo Bonucci dhe Juan Cuadrado janë ftuar nga gjykata në Itali

Treshja e Biankonerëve kaluan pjesën e dytë të ditës në gjykatë duke iu përgjigjur pyetjeve të hetuesve që po hetojnë llogaritë e klubit.

Ata u morën në pyetje rreth 6 orë në total, pra 2 orë për secilin, duke tentuar të gjejnë se çfarë nuk shkon me llogaritë e tyre.

Sa shpenzuan klubet e Serie A për tarifat e agjentëve në vitin 2021
Lexo po ashtu Sa shpenzuan klubet e Serie A për tarifat e agjentëve në vitin 2021

Procesverbali ishte sekret, por tashmë dihet se ka të bëjë për akuzën e komunikimeve të rreme për kompanitë e listuara dhe lëshimin e faturave për transaksione të paqena.

Tani do t’i mbetet konsulentit ekonomik Enrico Stasi që të analizojë të gjithë materialin e marrë në tre kërkimet dhe ta krahasojë atë me pasqyrat financiare të Juventusit, për të konstatuar nëse ka pasur parregullsi.

Zonja e Vjetër po ashtu ishte nën hetim për transferime dhe shitje të fryra, duke tentuar të shmang rregullin financiar. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Granit Xhaka i mashtroi të gjithë tifozët me festimin që bëri pas golit, reagimi i Xabi Alonsos është bërë viral

Bundesliga
Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bayern Munich konsideron shitjen e pesë yjeve në verë, alarmohen Man Utd dhe Liverpool

Bundesliga
Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Xabi Alonso tregon se çfarë mendoi ai dhe stafi pas ‘lëndimit’ të Granit Xhakës

Bundesliga
Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Goditja nga distanca, portieri në ‘gjumë’ - Granit Xhaka realizon super gol për Bayer Leverkusenin

Bundesliga
“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

“Ai është praktikisht gati”, Real Madridit është afër t’i kthehet ylli i skuadrës

La Liga
Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

Bundesliga
Kalo në kategori