Chelsea do të kërkojë të vazhdojë me fitore në përballje me Wolverhampton.

Skuadra e Maurizio Sarrit ka marrë dy fitore të njëpasnjëshme në Ligën Premier dhe synon ta marrë edhe të tretën.

Kundërshtari i londinezëve në javën e 30-të është Wolverhampton Wanderers, një ekip që ka treguar futboll të bukur këtë vit.

Londinezët janë në kërkim të fitoret për tu rikthyer në pozitën e katërt në tabelë.

Në anën tjetër Wolves, kanë arritur që në vitin e parë të tyre pas rikthimit në Ligën Premier të jenë në pozitën e shtatë në tabelë.

Tanimë dy trajnerët kanë publikuar edhe formacionet zyrtare të sfidës që do të fillojë nga ora 15:05.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Kepa, Azpilicueta, David Luiz, Rudiger, Emerson, Kante, Jorginho, Kovacic, Pedro, Higuain, Hazard.

Wolves: Patricio, Doherty, Saiss, Coady, Boly, Otto, Dendoncker, Neves, Moutinho, Diogo, Raul. /Telegrafi/