LAJMI I FUNDIT:

Chelsea do t’i ofrojë rinovim Thiago Silvas

Chelsea do t’i ofrojë rinovim Thiago Silvas
(Foto: Twitter/Chelsea FC)

Chelsea planifikon t’i ofrojë Thiago Silvas zgjatje të kontratës falë paraqitjeve mbresëlënëse në Stamford Bridge.

Reklama

Edhe pse 38 vjeçar, braziliani është njeriu kryesor në mbrojtjen e Bluve, mirëpo kontrata e tanishme i skadon në verë.

Sipas The Times, trajneri Graham Potter e sheh qendërmbrojtësin si model për t’u ndjekur dhe ka kërkuar nga hierarkia e klubit që t’ia zgjatë qëndrimin.

(Foto: Twitter/Chelsea FC)

Silva ka qenë i rregullt në fazën defensive të Chelseat që ka pasur probleme të vazhdueshme me lëndime këtë sezon, me emrat, si Wesley Fofana, Reece James e Ben Chilwell, që kanë pasur probleme fizike.

Thiago Silva synon të luaj edhe dy vite të tjera
Lexo po ashtu Thiago Silva synon të luaj edhe dy vite të tjera
https://telegrafi.com/thiago-silva-synon-te-luaj-edhe-dy-vite-te-tjera/

Me transferimin e Benoit Badiashile, ngritjen në formë të Trevoh Chalobah dhe rikthimet e pritura të James e Chilwell, Blutë kanë një të ardhme të qëndrueshme në fazën e mbrojtës.

Veterani brazilian kaloi në Stamford Bridge në vitin 2020 nga Paris Saint-Germaini dhe e ka në plan të luajë deri në moshën 40 vjeçare. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori