LAJMI I FUNDIT:

Chelsea rikthehet te fitorja: Armando Broja realizoi në startin e tij të parë për këtë edicion

Chelsea rikthehet te fitorja: Armando Broja realizoi në startin e tij të parë për këtë edicion

Chelsea është rikthyer tek fitorja pas katër ndeshjeve në Ligën Premier, duke mposhtur në udhëtim Fulhamin me rezultat 2-0 në javën e shtatë.

Pas 18 minutash lojë, Blutë kaluan në epërsi me golin e Mykhailo Mudryk, që u asistua nga Levi Colwill.

Vetëm një minutë kaloi dhe Chelsea e realizoi edhe të dytin, me Armando Brojën që realizoi nga një asistim i Cole Palmer.

Ky ishte goli i parë i sulmuesit shqiptar për këtë sezon, në startin e tij të parë te skuadra londineze, shkaku i lëndimit të pësuar në sezonin e kaluar.

Me kaq edhe përfundoi pjesa e parë, derisa e dyta pati raste, por jo edhe gola.

Në minutën e 65-të, ishte një situatë shqetësuese për Brojnë, që u largua nga fusha me dhimbje në këmbë, ndërsa në vend të tij u fut Raheem Sterling.

Pas javës së shtatë, Chelsea gjendet në vendin e 11-të me tetë pikë, ndërsa në xhiron e tetë do të ketë punë me Burnleyn. /Telegrafi/

Standings provided by Sofascore

Në trend Sport

Më shumë
Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Shuma marramendëse e parave që skuadra e Anglisë do të marrë nëse fiton në Euro 2024

Përfaqësueset
Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Anglia e nis me fitore në Euro 2024 dhe merr kryesimin e grupit

Përfaqësueset
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Vdes në moshën 26-vjeçare portieri i Malit të Zi, vetëm 10 ditë më parë gëzoi kombin e tij

Ndërkombëtare
Kalo në kategori