LAJMI I FUNDIT:

Chelsea përballet me largime të mëdha në momentin që realizohet shitja e klubit

Chelsea përballet me largime të mëdha në momentin që realizohet shitja e klubit

Chelsea është në fazat finale të marrëveshjes për shitjen e klubit, derisa çdo ditë e më shumë dalin detaje.

Reklama

Por, nga kjo shitje e klubit prej Roman Abramovich, duket se gjërat nuk do të jenë më njësoj, pasi do të ketë largimet të shumta.

Shumë lojtarë të rëndësishëm pritet të shiten nga klubi në momentin që arrin pronari i ri, raporton The Athletic.

Abramovich ka pranuar një ofertë zyrtare për Chelsean nga miliarderi zviceran Wyss
Lexo po ashtu Abramovich ka pranuar një ofertë zyrtare për Chelsean nga miliarderi zviceran Wyss

Pas lojtarëve, largime do të jetë edhe në bordin drejtues, aty ku janë emra si Petr Cech, Bruce Buck dhe Marina Granovskaia.

Por, Abramovich ka kërkuar nga pronari që të ndërtojë stadiumin me kapacitete mbi 60 mijë ulësesh dhe të shkojë në bazë të projektit të tij që i solli klubit shumë suksese për afro 20 vite menaxhimi.

Sipas mediumit anglez, shumë shpejt pritet të mësohet edhe emri i pronarit të ri, e që tashmë janë duke u diskutuar detajet e fundit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Lionel Messi ka emëruar performancën më të mirë të një portieri që ka parë ndonjëherë

Liga e Kampionëve
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Boateng zbulon pyetjen e çuditshme që Messi ia kishte bërë rreth Ronaldos, teksa portugezi luante në Serie A

Ndërkombëtare
“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

“Ai është një faktor pasigurie” - Lottar Matthaus me kritika për mbrojtësin e Bayernit

Bundesliga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Kimmich ia huqi keq në konferencë për media para ndeshjes së Bayernit me Copenhagen

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori