LAJMI I FUNDIT:

Chelsea nuk dëshiron të bisedojë me Napolin për shkëmbimin Lukaku-Osimhen

Chelsea nuk dëshiron të bisedojë me Napolin për shkëmbimin Lukaku-Osimhen

Sipas ekspertit të transferimeve Fabrizio Romano, Chelsea nuk është i interesuar të diskutojë një marrëveshje të mundshme shkëmbimi midis Romelu Lukaku dhe sulmuesit të Napolit, Victor Osimhen.

La Gazzetta dello Sport shkruante se Napoli ishte i hapur ndaj mundësisë, por do t’i duhej Chelsea të paguante rreth 80 deri në 90 milionë euro para në dorë, në krye të transferimin e belgut dhe për të marrë në dorë lojtarin nigerian.

Kjo për shkak se Lukaku vlerësohet 38 milionë euro dhe Osimhen ka një klauzolë lirimi që besohet të jetë me vlerë 120-130 milionë euro.

Megjithatë, Romano këmbëngul se Napoli mund të jetë i hapur , por Chelsea nuk është dhe po shikon drejt objektivave të tjerë.

Kjo ua shton Bluve një problem, pasi 31-vjeçari do të kthehet në “Stamford Bridge” pas përvojës së tij të huazimit në Romë dhe gjetja e një blerësi për 38 milionë euro, i cili gjithashtu i përshtatet kërkesave të belgut.

Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre
Lexo po ashtu Conte te Napoli kërkon tre ish yjet e Serie A dhe garanci për blerjen e tyre

Napoli ka qenë i lidhur me Lukakun pas vendimit për të emëruar Antonio Conten si trajner, i cili tashmë mori më të mirën nga qendërsulmuesi i njohur te Interi. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori