LAJMI I FUNDIT:

Chelsea ndjek dy lojtarë të Interit

Chelsea ndjek dy lojtarë të Interit

Në sezonin e ardhshëm Chelsea pritet të bëjnë një riformatim të mesfushës.

E gjitha kjo me ardhjen e Antonin Contes pasi tekniku italian dëshiron të bëjë ndryshime.

Conte pritet të sjell lojtarë nga Serie A dhe mesin e tyre Marcelo Brozovic dhe Ivan Perisic.

Dyshja kroate pëlqehen nga ish-trajneri i Juventsuit për taktiken dhe fizikun e tyre në fushë. /Telegrafi/