LAJMI I FUNDIT:

Chelsea kishte skautë në fitoren e Atalantas ndaj Liverpoolit – vëzhguan një top lojtar

Chelsea kishte skautë në fitoren e Atalantas ndaj Liverpoolit – vëzhguan një top lojtar

Sipas Sportmediaset, Chelsea dërgoi skautë për ta vëzhguar nga afër lojën e yllit të Atalantas, Teun Koopmeiners në fitoren 3-0 të La Dea ndaj Liverpool të enjten dhe po përgatit një ofertë prej 60 milionë euro për mesfushorin holandez.

Mesfushori holandez ka qenë i lidhur me disa klube italiane dhe evropiane, duke përfshirë Juventusin, Liverpoolin, Tottenhamin dhe Manchester Unitedin, por sipas mediave italiane, blutë janë gjithashtu në garë për 26-vjeçarin që ka shënuar 13 gola në 38 paraqitje këtë sezon.


Skautët e Chelseat ndoqën Koopmeiners në aksion të enjten e kaluar në fitoren 3-0 të Atalantës ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të çerekfinaleve të Ligës së Evropës.

Pochetinno ia kërkon Chelseat sulmuesin e klubit nga La Liga për sezonin e ri
Lexo po ashtu Pochetinno ia kërkon Chelseat sulmuesin e klubit nga La Liga për sezonin e ri

Kontrata e Koopmeiners në stadiumin Gewiss skadon në qershor 2027, por holandezi njoftoi në mars se ai do të largohej nga Bergamo në fund të sezonit.

Media të shumta italiane pretendojnë se Koopomeiners është objektivi kryesor i Juventusit për të forcuar mesfushën e tyre në sezonin 2024-2025.

Koopmeiners ka 27 gola dhe 12 paraqitje në 116 ndeshje me Atalantën. Gjatë pushimit ndërkombëtar në mars, Koopmeiners tha: “I thashë Atalantës se dua të largohem në verë. Sezonin e kaluar ka pasur interesim konkret nga Napoli, por të dy klubet nuk kanë arritur marrëveshje. Shpresoj se do të ketë opsione për t’u shqyrtuar këtë vit. Unë dhe e dashura ime po shijojmë Italinë, por do të duroja shiun për disa klube në Angli”.

“Do të gënjeja nëse do të thoja se nuk kam asnjë lajm interesimi nga Juventusi dhe klubet e Ligës Premier. Kam lexuar edhe lajmet. Kam kaluar një kohë të mrekullueshme te Atalanta dhe shpresoj se ata do të marrin një shumë të madhe”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

Real Madridi fiton avantazh në garën për transferimin e top yllit francez

La Liga
Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Manaj i jep lamtumirën Sivassporit pas një sezoni të jashtëzakonshëm, gati hapi i madh në karrierë

Ndërkombëtare
Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

Joan Laporta konfirmoi shkarkimin e Xavit nga shtrati i spitalit

La Liga
Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Granit Xhaka shënon një super gol nga 30 metra distancë në finalen e Kupës së Gjermanisë

Bundesliga

"Nuk do të toleroj dikë që të përdorë emrin tim" - Ter Stegen shpërthen dhe mohon të ketë folur me Laportan për Xavin

La Liga
Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Man City është gati të shesë një nga blerjet e tyre më të mëdha në histori vetëm një vit pasi e solli atë në Etihad

Premier League
Kalo në kategori