LAJMI I FUNDIT:

Chelsea dhe Arsenal kanë shitur së bashku vetëm 6,000 bileta – klubet do t’ia kthejnë pjesën tjetër UEFA-s

Chelsea dhe Arsenal kanë shitur së bashku vetëm 6,000 bileta – klubet do t’ia kthejnë pjesën tjetër UEFA-s

Finalja e Ligës së Evropës në Azerbajxhan pritet të sjellë një numër të madh problemesh.

Reklama

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin olimpik të Baku – një stadium me kapacitet prej 68.700 shikues.

Pavarësisht kapacitetit të madh, Chelseat dhe Arsenalit iu dhanë vetëm nga 6.000 bileta.

Stadiumi Olimpik në Baku

Megjithatë, të dy klubet nuk kanë qenë në gjendje t’i shesin as këtë numër.

Finalja që askush nuk po shkon ta shikojë – Arsenali dhe Chelsea hasin në vështirësi që t’i shesin biletat që iu takojnë
Lexo po ashtu Finalja që askush nuk po shkon ta shikojë – Arsenali dhe Chelsea hasin në vështirësi që t’i shesin biletat që iu takojnë

Kjo pasi për të shkuar në Baku, do t’u kushtonte tifozëve deri në 1,000 euro, me fluturimet dhe akomodime së bashku.  Për t’i bërë gjërat edhe më keq, nuk ka fluturime direkt në Baku.

Trofeu i Ligës së Evropës

Si rezultat, të dy klubet kanë luftuar për të shitur bileta, por nuk ia kanë arritur.

Sipas Sky Sports, 4.000 tifozë të Arsenalit pritet të bëjnë udhëtimin, ndërsa Chelsea ka shitur vetëm 2.000.

Të dy klubet tani kanë kthyer pjesën tjetër të biletave të pashitura në UEFA, që do të thotë se ka gjasë që vetëm 6.000 tifozë anglezë të jenë në stadium.

Me gjasë biletat do tu shiten vendasve që pritet t’i mbushin shkallët e stadiumit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Superliga
Kalo në kategori