Pas fitores së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ndaj Hondurasit 4-1, lojtarët e tyre ishin të lirë të kthehen në klubet e tyre.

Chelsea, dërgoi një aeroplan privat deri në Honduras për të sjellë Christian Pulisicin në Londër.

Sipas llogarisë në Twitter, Aviacionhr, raportohet se klubi i Ligës Premier kishte dërguar një aeroplan privat në Aeroportin Rampon Villeda Morales, pasi ata donin të sillnin lojtarin e tyre sa më shpejt që të ishte e mundur, në mënyrë që ai të kishte kohë për të pushuar.

Ai ka një shqetësim të lehtë, ndërsa klubi kërkon që ai të jetë në formë për fundjavë.

Chelsea luan ndaj Aston Villës të shtunën, ndërsa avioni privat i shkurton kohën e tij të udhëtimit në mënyrë të konsiderueshme dhe pushimi do të jetë më i madh. /Telegrafi/