Chelsea dhe Tottenhami i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së dhjetë në Ligën Premier, pasi ndeshja përfundoi 0-0.

The Blues dhe Spurs kishin shanse për të zhbllokuar sfidën, mirëpo nuk ia arritën për më shumë se 90 minuta lojë në Stamford Bridge.

Chelsea ishte ekip më i mirë për një nuancë dhe mori notën e përgjithshme 6.57, me Tottenhamin që u vlerësua 6.51.

Nuk ka fitues në derbin londinez: Chelsea dhe Tottenhami ndahen në paqe Nuk ka fitues në derbin londinez: Chelsea dhe Tottenhami ndahen në paqe

Lojtari me paraqitjen më të mirë në këtë sfidë ishte Serge Aurier dhe u notua me 7.3.

Në anën tjetër, dështimet e këtij ballafaqimi dolën të shin Christian Pulisic dhe Steven Bergëijn që u vlerësuan me 5.9.

Vlerësimi i lojtarëve të tjerë i të dyja skuadrave:

Foto: WhoScored

Foto: WhoScored

/Telegrafi/