LAJMI I FUNDIT:

Celtics marrin fitoren e radhës, spektakël edhe në sfidën Toronto – Detroit

Celtics marrin fitoren e radhës, spektakël edhe në sfidën Toronto – Detroit

Boston Celtics kanë marrë fitoren e katërt radhazi në NBA, pasi në TD Garden janë përballur me Memphis Grizzlies.

Reklama

Celtics kanë triumfuar me 10 pikë diferencë 119:109 duke ruajtur pozitën e parë në Konferencën Lindore.

Ka qenë një ndeshje shumë e mirë nga vendasit, ku plot tetë basketbollistë kanë shënuar pikë dyshifrore.

Megjithatë më efikasi ishte Derrick White që shënoi 23 pikë e 10 asistime, derisa Hauser shtoi 20 të tjera.

Dyshja Al Horford dhe Jayson Tatum shtuan nga 16 pikë, ndërsa me pikë dyshifrore e mbyllen ndeshjen edhe Pitchard me 12 si dhe Muscala, Grant dhe Robert Williams me nga 10 të tjera.

View this post on Instagram

A post shared by NBA (@nba)

Ndeshje spektakolare është zhvilluar edhe në Scotiabank Arena të Torontos në Kanada mes Raptors dhe Detroit Pistons.

Vendasit triumfuan me një pikë diferencë 119:118 në një ndeshje që ishte shumë e barabartë nga fillimi e deri në fundin e saj.

Fred VanVleet ishte më meritori për fitoren e Raptors me 35 pikë e tetë asistime, derisa Pascal Siakam shtoi 28 të tjera në fitoren e kanadezëve. /Telegrafi/