Bersant Celina që është njëri ndër lojtarët kryesor te Swansea, por të mërkurën mbrëma ishte natë jo aq e mirë për të.

Përveç se skuadra e tij humbi 3-0 nga WBA, ai ishte pjesë e një situata sa tragjike, po aq edhe komike.

Swansea fitoi penallti në minutën e 39-të, kur rezultati ishte 1-0 për vendasit.

Bersant Celina humb penalltinë. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Përgjegjësin për të gjuajtur e mori mesfushori shqiptar Bersant Celina.

Ai mori hov, por kur arriti te topi rrëshqiti keq, duke e prekur edhe topin dhe duke e quar dëm penalltinë, pasi gjuajtja e tij nuk shkoi as te porta.

Kjo video është bërë virale në Angli, por edhe më gjerë.

Celina ka shënuar deri më tani pesë gola dhe ka asistuar katër herë për skuadrën e tij.

Chris Brunt e Bersant Celina . (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Ai nuk dihet nëse do të ftohet nga Bernard Challandes për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë. /Telegrafi/