Bersant Celina bëhet hit në rrjetet sociale, rrëshqet gjatë ekzekutimit të penalltisë

Bersant Celina . (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Bersant Celina që është njëri ndër lojtarët kryesor te Swansea, por të mërkurën mbrëma ishte natë jo aq e mirë për të.

Përveç se skuadra e tij humbi 3-0 nga WBA, ai ishte pjesë e një situata sa tragjike, po aq edhe komike.

Swansea fitoi penallti në minutën e 39-të, kur rezultati ishte 1-0 për vendasit.

Bersant Celina humb penalltinë. (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Përgjegjësin për të gjuajtur e mori mesfushori shqiptar Bersant Celina.

Ai mori hov, por kur arriti te topi rrëshqiti keq, duke e prekur edhe topin dhe duke e quar dëm penalltinë, pasi gjuajtja e tij nuk shkoi as te porta.

Kjo video është bërë virale në Angli, por edhe më gjerë.

Celina ka shënuar deri më tani pesë gola dhe ka asistuar katër herë për skuadrën e tij.

Chris Brunt e Bersant Celina . (Photo by Stu Forster/Getty Images)

Ai nuk dihet nëse do të ftohet nga Bernard Challandes për ndeshjet me Danimarkën dhe Bullgarinë. /Telegrafi/

Real Madrid, kampion i La Ligas për herë të 36-të në historinë e klubit

“Nëse jemi këtu, është për shkak të tij”, Ancelotti i jep merita top yllit të ekipit për suksesin e Real Madridit

Katër gjërat pozitive në fitoren e Real Madridit: Guler shet bileta, Bellingham ‘Pichichi’, kthehet Cortuois dhe Modric me 'kontratë' të re

Titulli i fituar i La Ligës shënon një rekord historik për presidentin Florentino Perez

Girona ‘likuidon’ Barcelonën, shkruan historinë për vete dhe ‘asiston’ Real Madridin

Thomas Tuchel konfirmon një mungesë të madhe të Bayernit për ndeshjen me Real Madridin