LAJMI I FUNDIT:

Cech konfirmon interesimin e Napolit, por ndihet i lumtur te Arsenali

Cech konfirmon interesimin e Napolit, por ndihet i lumtur te Arsenali
Petr Cech (Getty Images)
Reklama

Portieri i Arsenalit, Petr Cech konfirmoi se Napoli u përpoq ta nënshkruante me atë këtë verë, por theksoi se e ardhmja e tij është në Arsenal.

Me Pepe Reina dhe Luigi Sepe të larguar, Napolit i duhet të sjellë dy portierë të rinj në skuadër.


Kështu, klubi italian fillimisht po synonte një figurë me përvojë dhe një opsion tjetër më të ri.

Petr Cech (Getty Images)

Njëri nga opsionet kryesore ishte portieri çek i Arsenalit, Cech, por ai ka thënë se e ardhmja e tij është në Emirates.

Petr Cech (Getty Images)

“Kishte interesim nga Napoli, është e vërtetë, por e ardhmja ime është në Arsenal”, ka thënë fillimisht 36-vjeçari Cech.

“Unë nuk jam duke menduar për ndonjë ndryshim të klubit”.

Zyrtare: Bernd Leno te Arsenali
Lexo po ashtu Zyrtare: Bernd Leno te Arsenali

“Tani jemi në garë tre portier për portën e Arsenalit, por unë jam gati”, përfundoi çeku.

Arsenali nënshkroi me një nga pretendentët e mëparshëm të Napolit, Bernd Leno, nga Bayer Leverkusen. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Luis  Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Luis Enrique zbulon emrin e lojtarit më me ndikim në botë, nuk është Messi apo Mbappe

Ndërkombëtare
Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Çfarë i duhet Man United për të siguruar kualifikimin tutje, pas barazimit me Galatasaray?

Liga e Kampionëve
Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Alarm te Prishtina 01 në debutimin në Elite Stage të Ligës së Kampionëve në futsall, humbje zhgënjyese ndaj Almatyt

Futsall
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

Barcelona zbulon stemën e re me kuptim të veçantë

La Liga
Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ronaldo në telashe të mëdha: Ylli portugez është paditur për promovim të kriptomonedhave

Ndërkombëtare
Kalo në kategori