LAJMI I FUNDIT:

Cavani dhe Van de Beek vlerësohen si dy transferimet më të këqija të verës në Ligën Premier

Cavani dhe Van de Beek vlerësohen si dy transferimet më të këqija të verës në Ligën Premier

Dy transferimet e Manchester Unitedit, Edinson Cavani dhe Donny van de Beek janë votuar nga agjentët e futbollit si transferimet më të dobëta të verës në Ligën Premier.

Reklama

Djajtë e Kuq nënshkruan Cavanin si lojtar i lirë dhe paguan 35 milionë funte blerjen e Van de Beek nga Ajaxi.

Por, transferimi i tyre nuk është cilësuar si pozitivë nga agjentët e futbollit, pasi sipas tyre këto janë dy transferimet më të këqija të verës.

Transferimet e klubeve kryesore angleze në ditën e fundit të afatit kalimtar
Lexo po ashtu Transferimet e klubeve kryesore angleze në ditën e fundit të afatit kalimtar

Mediumi i njohur The Athletic ka bërë një sondazh me transferimet e verës dhe ka pyetur 18 agjentë për të gjetur se cila ishte lëvizja më e keqe e verës.

Kalimi i Cavanit në Old Trafford mori përqindjen më të madhe të votave, me 28 për qind, ndërsa Van De Beek u rendit i dyti me 11 për qind të votave.

Fituesit dhe humbësit në Ligën Premier, pas mbylljes së afatit kalimtar të transferimeve
Lexo po ashtu Fituesit dhe humbësit në Ligën Premier, pas mbylljes së afatit kalimtar të transferimeve

Pas tyre u renditen edhe emra tjerë yjesh si Nathan Ake, Kai Havertz, Thomas Partey dhe Nelson Semedo me nga gjashtë për qind.

Më poshtë keni listën me transferimet më të këqija sipas agjentëve të futbollit.

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Dënohen gjyqtarët e VAR-it që e dëmtuan Liverpoolin, por dënimi i tyre është shumë qesharak

Premier League
Neymar thotë

Neymar thotë "nuk është e mundur" kur shikon pamjet se si rregullohet fusha e Al Hilal

Ligat tjera
A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

A e injoroi Bellingham në festën e golit, Tchouamenin? Pamjet tregojnë momentin e dyshes

La Liga
Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Milani me shumë mungesa para përballjes me Borussia Dortmundin

Serie A
Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

Perez dërgoi skaut për ta vëzhguar nga afër sensacionin e Rennes

La Liga
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Kalo në kategori