LAJMI I FUNDIT:

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro do të largohet nga Man Utd, këto janë tre klubet që janë vënë pas brazilianit

Casemiro është duke i kaluar ditët e fundit si futbollist i Manchester United, pasi gjatë verës do të largohet nga gjiganti anglez.

Mesfushori brazilian pritet të largohet nga Old Traford pas dy viteve qëndrim, pasi nuk është i kënaqur me tretmanin që i është bërë.

Pavarësisht kontratës deri në vitin 2026, braziliani ka vendosur të largohet dhe ekziston mundësia që ai të shkëpusë edhe kontratën e tij me Djajtë e Kuq.

Casemiro largimi i parë nga Man Utd, mësohet se ku do ta vazhdoj karrierën braziliani
Lexo po ashtu Casemiro largimi i parë nga Man Utd, mësohet se ku do ta vazhdoj karrierën braziliani

The Sun ka raportuar se e ardhmja e Casemiros pritet të jetë në Arabinë Saudite, ku tre skuadra tanimë kanë shfaqur interesim të fortë për të.

Al-Nassr shihet si favoriti kryesor për t’i fituar shërbimet e brazilianit, por në garë janë edhe Al-Ahli dhe skuadra e inkuadruar në Superligë, Al-Qasidiya.

Top ylli i Man United i tha Ten Hagut se nuk dëshiron të luajë në finale të FA Cup
Lexo po ashtu Top ylli i Man United i tha Ten Hagut se nuk dëshiron të luajë në finale të FA Cup

32-vjeçari fiton rreth 15 milionë euro në sezon dhe drejtuesit e United janë të gatshëm ta lejojnë të lirë të largohet vetëm të heqin qafe pagën e madhe të tij.

Gjithsesi braziliani pritet që karrierën ta vazhdoj në Arabinë Saudite ku mund të fitojë deri në 30 milionë euro në sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

UEFA fillon procedurat disiplinore ndaj Serbisë

Përfaqësueset
Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Transferimi “më i dobët” i Kloppit tek Liverpooli, mund t’i bashkohet Arsenalit këtë verë

Premier League
Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Mbappe me huqjen më të madhe deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Presidenti i UEFA-s thotë atë që po e thonë të gjithë për yllin e Barcelonës

Përfaqësueset
“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

“Janë Mbappe, Vinicius, Rodrygo dhe Bellingham” – Sulmuesi i Real Madridit shpjegon vendimin për t’u larguar

La Liga
U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

U kualifikuan në Ligën e Kampionëve, Girona synon transferimin e top yllit të Barcelonës

La Liga
Kalo në kategori