LAJMI I FUNDIT:

Carrasco arrin në Madrid, gati rikthimi te Atletico

Carrasco arrin në Madrid, gati rikthimi te Atletico

Disa vite pas largimit nga Atletico Madridi për te skuadra kineze Dalian Yifang, Yannick Carrasco është vendosur të kthehet te ish-klubi në një marrëveshje huazimi.

Reklama

Pas ndjekjes së dështuar të Edinson Cavani, Atletico Madrid tani do t’i drejtohet belgut dhe ai tashmë është në Madrid për të përfunduar transferimin.

Anësori belg arriti në Atletico Madrid në verën e vitit 2015 dhe luajti 124 ndeshje deri në largimin e tij për në Kinë në janar të vitit 2018, duke shënuar 23 gola dhe duke siguruar 13 asistime në atë kohë.

Coronavirusi shtynë ndeshjet në Superligën e Kinës – frikë e madhe që yjet e këtij kampionati të largohen drejt Evropës
Lexo po ashtu Coronavirusi shtynë ndeshjet në Superligën e Kinës – frikë e madhe që yjet e këtij kampionati të largohen drejt Evropës

Ai tani mbush moshën 26 vjeç dhe, sipas zyrtarëve brenda klubit, ai tani është një lojtar më i pjekur.

‘Eksodin’ e largimeve nga Kina pritet ta ndjekin edhe shumë futbollistë të tjerë shkaku i shfaqjes së virusit tashmë të njohur ‘coronavirus’. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Zyrtare: Rummenigge rikthehet te Bayerni

Bundesliga
Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Kaos në aeroportin e Budapestit: Tifozët e Romës sulmojnë gjyqtarin anglez Taylor, fluturojnë edhe karriget

Liga e Evropës
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Kalo në kategori