Carles Alena i ka bërë me dije Barcelonës se dëshiron të largohet nga skuadra qysh në afatin kalimtar të janarit, raporton RAC1.

Mesfushori nuk po ka hapësirë në Camp Nou, andaj kërkon që të largohet në formë huazimi në afatin dimëror.

Alena ka shfaqur paraqitje të mira në edicionet e kaluara te Blaugranasit, mirëpo kjo gjë nuk e ka biondur Ronald Komeanin që t’i ofrojë më shumë minuta.

Disa klube nga La Liga, Liga Premier dhe Serie A, janë të interesuara që të nënshkruajnë me mesfushorin në muajin e ardhshëm.

Barcelona është e gatshme që t’i plotësojë dëshirën lojtarit, në mënyrë që të fitojë sa më shumë përvojë.

Alena shihet si një lojtar që ka të ardhme të ndritur në futboll, mirëpo aktualisht ka nevojë që të luajë më shumë. /Telegrafi/