Sulmuesi i Cardiff City, Emiliano Sala, kishte fluturuar nga Nantes për në Cardiff, por aeroplanin që barte atë është zhdukur.

Lojtari e kishte kompletuar transferimin e tij para disa ditësh kur nga Ligue 1 kishte kaluar në Ligën Premier.

Sala për katër vite kishte qenë pjesë e Nantes, ku për një sezon kishte luajtur së bashku me Lorik Canën dhe Emir Lenjanin.

Sulmuesi i zhdukur Emiliano Sala kishte luajtur me Lorik Canën dhe Emir Lenjanin - te Nantes e kujtojnë si i qetë dhe i edukuar Sulmuesi i zhdukur Emiliano Sala kishte luajtur me Lorik Canën dhe Emir Lenjanin - te Nantes e kujtojnë si i qetë dhe i edukuar

Dyshja shqiptare me të marr vesh lajmin kanë postuar në rrjetet sociale duke u lutur për jetën e argjentinasit.

“Lutem për Emilianon”, ka shkruar Cana, i cili ka bashkangjitur një foto të tijën me lojtarin.

Edhe Lenjani është lutur për jetën e ish-shokut të skuadrës.

Pezullohen kërkimet për Emiliano Salan, autoritet thonë se gjasat për të gjetur të mbijetuar janë minimale Pezullohen kërkimet për Emiliano Salan, autoritet thonë se gjasat për të gjetur të mbijetuar janë minimale

“Emiliano vlla, jemi e ty. Do zoti që të dëgjojmë nga ti”, ka shkrua anësori.

Kërkimit për gjetjen e aeroplanit janë ndërprerë, ndërsa gjasat për tu gjetur thonë se janë të vogla. /Telegrafi/