LAJMI I FUNDIT:

Cafu kritikon Southgaten: Nuk e kuptoj pse Alexander-Arnold nuk luan si startues

Cafu kritikon Southgaten: Nuk e kuptoj pse Alexander-Arnold nuk luan si startues

Legjenda e futbollit brazilian, Cafu ka një simpati të madhe për Trent Alexander-Arnold, ndërsa së fundmi ka folur edhe për mos aktivizimin e tij me Anglinë në Katar 2022.

Trent Alexander-Arnold është prej vitesh një nga anësorët e djathtë më të mirë në botë, por viti 2022 nuk ka qenë shumë pozitiv për 22-vjeçarin anglez.

Gareth Southgate nuk po e preferon si titullar në Kampionatin Botëror të Katarit, ndërsa luajti minutat e para ndaj Uellsit, kur u fut në lojë në minutën e 57-të.

Cafu ka dhënë një shpjegim pse po ndodh kjo, duke e lidhur me kritikat që merrte vet ai, por edhe Roberto Carlos.

“Nuk arrij ta kuptoj pse Alexander-Arnold nuk po luan si titullar. Ai djalë ka gjithçka: cilësi, driblim, ritëm, por përsëritet gjithmonë e njëjta histori. Thonë që një mbrojtës krahu nuk di të mbrojë mirë dhe e kalbin në stol”.

“Të njëjtën gjë thoshin edhe për mua dhe Roberto Carlosin, por ne ia dolëm të fitonim së bashku”, ka thënë Cafu.

Cafu ka luajtur tri finale radhazi (1994, 1998, 2002), duke fituar dy prej tyre./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

LIVE: Itali 2️⃣-1️⃣ Shqipëri: Italianët shënojnë edhe një herë, marrin epërsinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Pa kaluar as një minutë lojë, Bajrami shënon për t’i dhënë epërsinë Shqipërisë

Përfaqësueset

"Hera e parë që bëj video në stadiume, atmosferë mahnitëse" - Ramadani tregon emocionet para ndeshjes

Kombëtarja e Shqipërisë
Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin

Himni i Kombëtares kënga “Mora Fjalë” performohet sot ekskluzivisht nga artistja Shkurte Fejza në Prishtina Football Fest, në Sheshin "Xhorxh Bush"!

Sport
Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Formacionet zyrtare, Itali-Shqipëri: Sylvinho me Strakoshën në portë, Spalletti me më të mirët

Kombëtarja e Shqipërisë
Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Ndeshja hapëse e Euro 2024 solli një risi në përdorimin e VAR – tifozët e duan atë edhe në Ligën Premier

Përfaqësueset
Kalo në kategori