LAJMI I FUNDIT:

Caceres drejt kthimit te Juventus

Caceres drejt kthimit te Juventus
TURIN, ITALY - MAY 14: Martin Caceres of Juventus FC with his children celebrates after beating UC Sampdoria 5-0 to win the Serie A Championships after the Serie A match between Juventus FC and UC Sampdoria at Juventus Arena on May 14, 2016 in Turin, Italy. (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Juventusi ka arritur marrëveshje personale me Martin Caceresin dhe tani po negociojnë me Lazion.

Reklama

Sipas Gianluca Di Marzio, Juve tashmë kanë një marrëveshje për kushtet ekonomike me lojtarin, i cili ishte drejt largimit për në Japoni.

Atë e kërkonte skuadra e njohur Vissel Kobe.

Martin Silva Caceres te SS Lazio (Photo by Gabriele Maltinti/Getty Images)

Gazetari i Sky Sport Italia shpjegon se marrëveshja po afrohet gjithnjë e më shumë dhe të dy palët duhet vetëm të zgjidhin kushtet e transferimit të tij.

Lajmet nga Juventusi
Lexo po ashtu Lajmet nga Juventusi

Uruguai ka luajtur për Zonjën e Vjetër në sezonin 2009-10, ku pastaj u kthye pas dy vitesh, duke qëndruar katër vite.

Ai e ka fituar titullin katër herë me Juventusin.

Caceres sa ishte te Juventusi (Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Megjithatë, konkurrenca dhe dëmtimet e penguan 31-vjeçarin që të bëhej i rregullt në ekipin e parë, ku pastaj vazhdoi karrierën te Southampton, Verona dhe Lazio.

Benatia ka kërkuar largimin nga Juventusi
Lexo po ashtu Benatia ka kërkuar largimin nga Juventusi

Caceres do të jetë një opsion me kosto të ulët për Juventusin që po mendojnë ta largojnë Medhi Benatian, i cili ka ofertë nga klubi i Katarit, Al-Duhail. /Telegrafi/